PODCZERWIEŃ - ENERGIA ŻYCIA

Przez długi czas szukaliśmy rozwiązań dla naszych klientów i naszych prywatnych domów. Założenie było jedno -


BRAK RACHUNKÓW ZA PRĄD !!!*

 

Udało się to osiągnąć przez połączenie systemu grzewczego Red Snake i naszych rozwiązań w fotowoltaice.

 

Wcześniej braliśmy pod uwagę:

- pompy ciepła (drogie w zakupie i serwisowaniu)

- folie grzewcze drabinkowe (za dużo wad, jak dla nas)

- piec elektryczny (potrzebna podłogówka i grzejniki - nie chcieliśmy tego)

- ogrzewanie gazowe (duże koszty przyłączenia i wykonania instalacji CO)

- ekogroszek (ma tylko wspólnego z EKO, że szkoda mówić; chodzi o wygodę, a nie dodatkową pracę przy piecu)

 

Dopiero połączenie folii grzewczych Red Snake i fotowoltaiki usatysfakcjonowało nas w 100%, czyli

 

DARMOWE OGRZEWANIE SŁONECZNE !!!

 

latem produkujemy  +  nadwyżki magazynujemy w sieci  =  zimą ogrzewamy nią dom

 

*Nasze założenia: niskie koszty inwestycyjne, szybkość montażu, bezawaryjnność, długie gwarancje, musi współpracować z fotowoltaiką, musi współpracować z systemem inteligentnego domu Fibaro, brak kotłowni, brak kominów dymnych, system bezobsługowy, precyzyjne sterowanie pomieszczeniami.

 

 

Czym jest system grzewczy Red Snake?

System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności  i  można  je
z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

Najtańszy system grzewczy

Wybierz zdrowe i komfortowe ciepło

Coraz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe  oparte  na  foliach  grzewczych  okazuje  się   być  dużo  tańsze
w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd
. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują   podczerwień,  najpierw   ogrzewa  wszelkie   obiekty  w  pomieszczeniu, które wtórnie  ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas
i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.


Twój komfort termiczny  zależy zarówno  od wymiany  ciepła z    otaczającym    powietrzem   na    drodze    konwekcji,   jak  i  wymiany  na  drodze promieniowania
z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla Twojego zdrowia.

 

Przy temperaturze powietrza powyżej 22°C i ruchu powietrza, który wzbija kurz następuje podrażnienie błony śluzowej co może skutkować chorobami gardła, alergiami czy przeziębieniem. Z kolei niska temperatura ścian wpływa na rozwój pleśni i grzybów których wpływu na zdrowie tłumaczyć nie trzeba. W skrajnym przypadku widzimy wykwity tych mikroorganizmów w rogach pomieszczeń, jednak  najczęściej   nie   widzimy  ich   rozwoju,   uznając  że  problem  nie  istnieje.

 

Ogrzewanie promiennikowe systemu Red Snake wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.

Budowa folii grzewczej Red Snake

System ogrzewania podczerwienią Red Snake, zbudowany jest z cienkich warstw, które w połączeniu ze sobą, tworzą niezwykle wytrzymałą i odporną na czynniki zewnętrzne folię grzewczą. Elementem grzewczym, jest mata karbonowa, której jednorodna struktura grzeje całą swoją powierzchnią. Całość pokryta jest kilkoma warstwami tworzyw sztucznych, co zapobiega dostawaniu się wilgoci, a elektrody miedziane nie ulegają utlenianiu. Nie występuje żadne spalanie, a co za tym idzie, nie istnieje zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla, pożaru, czy eksplozji. System grzewczy Red Snake, dzięki zastosowaniu efektu podczerwieni, nie powoduje unoszenia się kurzu, nie wydziela żadnych dźwięków czy wibracji -  działanie   ogrzewania   podczerwienią   jest   ciche
i czyste. Konstrukcja ogrzewania podczerwienią Red Snake, sprawia iż jest to system bezobsługowy, bez potrzeby konserwacji i serwisów. Brak elementów ruchomych zapewnia wieloletnią żywotność tego systemu.

System grzewczy Red Snake to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy Red Snake jest bezawaryjny co potwierdzamy 25- letnią gwarancją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schemat ułożeniana
na podłodze z panelami

 

 

 

Schemat ułożeniana
na podłodze pod płytkami

 

 

 

Schemat ułożeniana
na suficie

 

 

 

 

 

Możliwości montażowe

Schemat działania ogrzewania na podczerwień

 

Podsumowanie korzyści

Oszczędność

Tańszy o 15.000 - 30.000 zł niż inne systemy

Koszt użytkowania podobny do gazowego i do 50% mniejszy niż w klasycznych systemach elektrycznych

W połączeniu z energia ze słońca można grzać bezkosztowo

Zdrowie

Przy dodbrej wentylacji eliminuje możliwość wykwitu grzybów i pleśni

Podczerwień zwana "energią życia" pozytywnie wpływa na działanie organizmu (podczerwień a zdrowie)

System przyjazny alergikom, zapobiega unoszeniu się kurzu

Komfort

Bardzo krótki czas nagrzewu

Łatwość sterowania temperaturą
i czasem grzania w każdym pomieszczeniu, także przez smartfona

Nieograniczone możliwości aranżacji 
wnętrz

Szybki i czysty montaż

Bezpieczeństwo i zdrowie

Badania przeprowadzone na Politechnice Wrocławskiej, pod kierownictwem prof. dr hab. inż. P. Bieńkowskiego, wykazały,
że ogrzewanie foliami Red Snake jest całkowicie bezpieczne w zakresie wpływu pola elektromagnetycznego na zdrowie.

 

Folie grzewcze Red Snake spełniają wszelkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa UE.

 

Emitowane przez folie Red Snake ciepło w dalekiej podczer- wieni pozytywnie wpłwa na zdrowie człowieka.

Copyright © 2012 eMSol. All rights reserved.