Montaż fotowoltaiki Kutno

Nowe metody pozyskiwania energii - montaż fotowoltaiki Kutno

Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest odpowiednie pozyskiwanie energii elektrycznej. Z każdym dniem zapotrzebowanie na nią rośnie. Wraz w tym wzrostem, niestety, idą w górę także ceny prądu. W związku z tym warto pomyśleć o tym, aby generować energię elektryczną na własną rękę. Takie możliwości obecnie dają panele. Montaż fotowoltaiki w Kutnie, jaki oferujemy sprawia, że już nawet kilka takich paneli wystarczy, aby zaopatrywać dom w odpowiednią ilość prądu, który można na bieżąco zużywać.

Montaż fotowoltaiki Kutno - Jakie panele warto wybrać?

Pierwsze wersje paneli fotowoltaicznych były mocno wadliwe. Wynikało to stąd, że po każdym przepracowanym roku każdy z paneli tracił nawet do 10% swojej nominalnej wydajności. Obecnie już tak nie jest, ale warto wiedzieć, jakie panele wybierać oraz którym firmom montującym tego typu instalacje można zaufać. Coraz większa ich liczba oferuje zarówno sprzedaż, jak i montaż fotowoltaiki. Kutno to przykład miasta, gdzie znajdziemy kilka takich firm.

Natomiast jeśli chodzi o najbardziej wydajne wersje instalacji, obecnie stawia się przede wszystkim na panele monokrystaliczne. Słyną one z niezwykłej wydajności. Każdy panel generuje sporo energii elektrycznej, nawet gdy nasłonecznienie nie jest na bardzo wysokim poziomie.

Dodatkowe korzyści z posiadania fotowoltaiki Kutno

Najważniejszą korzyścią związaną z korzystaniem z fotowoltaiki jest oczywiście to, że będziemy generować darmowy prąd. Natomiast trzeba wspomnieć o czymś jeszcze – energię elektryczną, której nie będziemy w stanie zużyć, możemy z powodzeniem odsprzedawać dostawcy prądu. Takie rozwiązanie nazywane jest umową prosumencką. Właściciel fotowoltaiki jest zarówno konsumentem, jak i producentem prądu. Dzięki możliwości odsprzedawania nadwyżki energii elektrycznej możemy sprawić, że koszty zakupu i montażu fotowoltaiki w Kutnie będą nam się zwracały o wiele szybciej. Konieczne będzie jednak podpisanie z dostawcą prądu stosownej umowy oraz zamontowanie specjalnego licznika, który będzie mierzył, ile prądu pobraliśmy oraz ile zostało odsprzedane.

Montaż fotowoltaiki Kutno - Dofinansowania na zakup fotowoltaiki

Bez wątpienia do inwestowania w źródła czystej energii może zachęcić fakt, że istnieje możliwość otrzymania dofinansowania. Możemy przeznaczyć te pieniądze również na montaż fotowoltaiki. Kutno, wspomniane już wcześniej, to miasto, w którym wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z tego typu rozwiązań. W efekcie cała inwestycja wydaje się znacznie mniej kosztowna. Dotacja nie pokryje co prawda 100% kosztów, jakie będziemy musieli ponieść, ale z pewnością będzie znacznym wsparciem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług montażu fotowoltaiki w Kutnie.

Skontaktuj się
Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu i darmowych konsultacji! Doradcy Emsol dobiorą rozwiązanie dla Twoich potrzeb i zapewnią kompleksową obsługę całej inwestycji.
Kontakt
Centrala
ul. Krośniewicka 4B 09-500 Gostynin
Dane Kontaktowe